Kapliczka domkowa pw. Matki Bożej Królowej Polski (Białka)
Współrzędne geograficzne: 49.721165, 19.688202
Położona na północnych krańcach wsi, przy drodze krajowej nr 28, po jej zachodniej stronie, ok. 150 m na płd. od mostu na Skawie, którą przebiega w tym miejscu granica Białki i Makowa Podhalańskiego.
Kapliczka murowana z płaskorzeźbionym Okiem Opatrzności dłuta Stanisława Bałosa i małą wieżyczką z płaskorzeźbą Św. Floriana na szczycie, odnowiona po pożarze w 1998 r. nakryta dachem krytym obecnie dachówką. Wewnątrz - dębowy ołtarzyk, dzieło Stanisława i Krzysztofa Madoniów, wraz z obrazami Matki Bożej Częstochowskiej i - powyżej - Św. Józefa z Dzieciątkiem. Obrazy, namalowane przez Danutę Nitoń-Kwak i Wiesława Kwaka, są kopiami uważanych przez miejscowych za łaskami słynące wizerunków, które zostały zniszczone przez ogień.
1820 r.
Miejscowosc: Białka
Gmina: Maków Podhalański
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka domkowa pw. Matki Bożej Królowej PolskiKapliczka domkowa pw. Matki Bożej Królowej PolskiKapliczka domkowa pw. Matki Bożej Królowej PolskiKapliczka domkowa pw. Matki Bożej Królowej PolskiKapliczka domkowa pw. Matki Bożej Królowej PolskiKapliczka domkowa pw. Matki Bożej Królowej Polski
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej